HABERLERTüm Haberler

7. Uluslararası Öğrenci Trienali

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 7. Uluslararası Öğrenci Trienali ana etkinlikleri 12-16 Haziran 2017 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Trienal 12 Temmuz'a kadar İstanbul'un önemli sanat merkezlerinde izlenebilir.

21
Haz

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin ilk kez 1997 yılında düzenlediği Uluslararası Öğrenci Trienali, bu kez “Geçicilik – Farklar ve Ötesi /Temporality-Differences and Beyond” başlığı altında yedinci kez gerçekleştiriliyor. Açılış etkinlikleri 12–16 Haziran 2017 tarihleri arasında yapılan 7. Trienale 12 ülkeden 42 kurum katıldı. Trienal bugüne kadar 59 ülkeden 172 kurumu ağırladı. 

Türkiye’deki Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültelerinin yanı sıra, dünyanın dört bir yanından sanat ve tasarım okullarının katılımıyla düzenlenen Trienal, uluslararası sanat ve tasarım ortamına hazırlanan gençlerin yoğun bir haberleşme ve etkileşim ağı kurmasına olanak tanımakta ve dünyada sanat ve tasarım eğitiminin geleceğine ilişkin önemli ip uçları vermektedir. 

Trienal, zaman içinde bir çok yeniliğe imza attı. Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İnci Deniz Ilgın’ın girişimi ile ilk kez 6. Trienalde başlatılan atölye çalışmaları, Trienalin bir haftalık etkinlik olmaktan çıkarak tüm akademik yıla yayılmasını sağladı. Böylece öğrenciler yıl boyunca ulusal ve uluslararası nitelikte çok sayıda yaratıcı atölye ile buluşma olanağı buldu. 

Fakültenin Acıbadem Kampüsü başta olmak üzere, yurt içi ve yurt dışındaki eğitim kurumlarında ve online ortamda gerçekleştirdiği çok sayıda atölye çalışmalarıyla, trienal bu sene de masif bir atölyeye dönüştü.  Yurt içi ve yurt dışından 39 atölye projesinin tamamlandığı trienalde geçtiğimiz trienalle birlikte, bugüne kadar toplam 77 adet atölye gerçekleştirildi. 

Trienal, fakültenin ana galeri ve katları ile üniversitemiz Cumhuriyet Müzesi Galerisinin yanı sıra Art On İstanbul, Derinlikler Sanat Merkezi, Kare Sanat Galerisi, Russo Art Gallery Istanbul ve Kadıköy Belediyesi Gençlik Sanat Merkezi Galerisi'nde 12 Temmuz'a kadar izlenebilecek.

 

Bu sayfa Marmara Üniversitesi tarafından en son 21.07.2017 12:55:00 tarihinde güncellenmiştir.

Kısayol tuşları hakkında bilgi Tüm Haberler Tüm Etkinlikler
Tüm Duyurular