HABERLERTüm Haberler

Akademik Kariyer Paneli

İktisat Fakültesi tarafından 21 Şubat 2018 tarihinde Dr. İbrahim Üzümcü Konferans Salonunda “Akademik Kariyer” Paneli gerçekleştirildi.

23
Şub

Panele konuşmacı olarak İktisat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İ. Esen Yıldırım, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Devrim Dumludağ, Yrd. Doç. Dr. Başar Soydan, İngilizce İktisat Bölümü’nden Doç. Dr. Yasemin Özerkek, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nden Doç. Dr. A. Tolga Öcal ve Arş. Gör. Elmas Kaşıkçı, İktisat Bölümü’nden Yrd. Doç. Dr. Erdem Turgan, Maliye Bölümü’nden Yrd. Doç. Dr. Özkan Zülfüoğlu ve Ekonometri Bölümü’nden Yrd. Doç. Dr. Tuba Yılmaz katıldı.

Prof. Dr. İ. Esen Yılıdırım’ın İktisat Fakültesi öğrencileri açısından kariyer planlamasının öneminden bahsettiği açılış konuşmasının ardından, Yrd. Doç. Dr. Erdem Turgan lisansüstü eğitim için gerekli başvuru şartlarının neler olduğunu, tablolar ve grafikler eşliğinde açıklayarak, mezunların kariyerlerine akademisyen olarak nasıl devam edebilecekleri hakkında kapsayıcı bir konuşma gerçekleştirdi. Ardından panelist öğretim üyeleri tarafından İktisat Fakültesi’nde bulunan beş bölümde açılan lisansüstü tezli ve tezsiz yüksek lisans programları ve doktora programları hakkında detaylı bilgi verildi. Panelde programların tanıtılmasının yanı sıra, yurt içi ve yurt dışı burs olanakları ve dil eğitimi hakkında bilgiler verilirken; sertifika programlarına ve kulüp etkinliklerine katılımın, derslere gösterilen ilginin, kendini iyi ifade etmeye yönelik çabaların kişisel gelişime ve akademik kariyere olan olumlu etkisi vurgulandı. Araştırma Görevlilerinin dünyasını katılımcılara anlatan Fakültenin Araştırma Görevlileri Temsilcisi Arş. Gör. Elmas Kaşıkçı, motivasyonun, mesleği sevmenin önemine vurgu yaparak araştırma görevlilerinin görev tanımı ve yaptıkları faaliyetler hakkında bilgi verdi. Öğrenciler tarafından büyük ilgi gören panel, soru ve cevap bölümünün ardından Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Başar Soydan’ın kapanış konuşması ile sona erdi. 

 

     

Bu sayfa Marmara Üniversitesi tarafından en son 28.02.2018 08:49:40 tarihinde güncellenmiştir.

Kısayol tuşları hakkında bilgi Tüm Haberler Tüm Etkinlikler
Tüm Duyurular