HABERLERTüm Haberler

Marmara Üniversitesi NAFSA 2017'ye Katıldı

Üniversitemiz, bu yıl “Göçmenlik ve Eğitim” temasıyla gerçekleştirilen dünyanın en büyük yükseköğretim konferansı ve fuarı olan NAFSA’ya katıldı.

07
Haz

28 Mayıs - 2 Haziran 2017 tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri'nin Los Angeles şehrinde düzenlenen NAFSA Konferansında organizasyonda üniversitemizi temsilen Rektörümüz Prof. Dr. M. Emin Arat, Genel Sekreterimiz Doç. Dr. Mehmet Ersoy, Uluslararası İlişkiler ve Akademik İşbirliği Ofis Direktörü Prof. Dr. Nuri Tınaz ve Direktör Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ö. Mert Denizci temsil ettiler.

NAFSA 2017’ye dünya genelinde 90’ın üzerinde ülkeden Yükseköğretimle ilgili üniversiteler ve eğitim kurumlarından 12.000'in üniversite ile eğitimle ilgili çeşitli kuruluşlar ve 12.000'in üzerinde ziyaretçi katıldı. Marmara Üniversitesi ise ikinci kez katıldığı fuarın “Study in Turkey” pavilyonunda ülkemizi Türkiye'den 20'ye yakın devlet ve vakıf üniversitesi ile birlikte temsil etti. 

Fuarda üniversitemizin temsilcileri, özellikle ekonomik ve küresel nüfuz olarak ağırlığını hissettiren Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin, İran, Malezya ve Güney Kore gibi ülkelerle Erasmus+ programı çerçevesinde karşılıklı anlaşmalar yapmak ve yeni işbirlikleri geliştirmek amacıyla karşılıklı görüşmeler yaptılar. 

NAFSA 2017’nin bu yılki özel teması olan “Göçmenlik ve Eğitim” konulu oturumunda, üniversitemiz Uluslararası İlişkiler ve Akademik İşbirliği Ofis Direktörü ve SETA Kıdemli Araştırmacısı Prof. Dr Nuri Tınaz,  Araştırma Görevlisi Meltem Çelik Dirsehan ile birlikte hazırladıkları “Migration Trends in Turkey: A Special Focus on Syrians Education and Woman” başlıklı bildiri ile programa katkıda bulunarak; Türkiye’nin karşılaştığı göçmenlik krizi konusunda farkındalık oluşturma amacıyla ülkemizin yaptığı insanı yardım ve sosyal hizmetleri katılımcılara aktardılar. 

NAFSA 2017’de üniversitemiz; tanıtım malzemeleri, lisans ve lisanüstü programlarının çeşitliliği ve karşılıklı ilişkiler ağının zenginliği sebebiyle ilgi odağı haline gelmiş ve başarıyla temsil edilmiştir.

 

 

 

 

Bu sayfa Marmara Üniversitesi tarafından en son 09.06.2017 16:43:45 tarihinde güncellenmiştir.

Kısayol tuşları hakkında bilgi Tüm Haberler Tüm Etkinlikler
Tüm Duyurular