HABERLERTüm Haberler

Teknik Bilimler MYO Tasarım Bölümü Öğrencileri Geri Dönüşüm Fuarına Katıldı

Üniversitemiz Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Tasarım Bölümü öğrencileri, 15-17 Şubat 2018 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen “14.Uluslararası Geri Dönüşüm, Çevre Teknolojileri ve Atık Yönetimi Fuarı”na katıldı.

20
Şub

Öğr. Gör. Dr. Demet Öznaz yönetiminde, Moda Tasarım Programı 1. sınıf öğrencilerinin hazırladığı deneysel giysi tasarımları; röntgen filmi, plastik eldiven, elektrik kablosu, bulaşık teli, pipet, soğan kabuğu gibi atık malzemeler kullanılarak hazırlandı. Atık malzemelerin tekrar kullanılabilirliğine dikkat çekmek, giysi üretimi için tekstil yapılarının dışında farklı malzemelerin de kullanılabileceğini vurgulamak amacıyla hazırlanan deneysel tasarımlar ilgi ile karşılandı.

Bölüm Başkanı Doç. Dr. Nuriye İşgören, Yüksekokul Müdür Yardımcısı ve Bölüm Başkan Yardımcısı Öğr. Gör. Dr. Demet Öznaz ve bölüm öğrencilerinin de yer aldığı üniversitemize ait stantta sergilenen tasarımlara, fuar ziyaretçilerinin yanı sıra, medya kuruluşları ve ticari firmalar tarafından da yoğun ilgi gösterildi.

 

Bu sayfa Marmara Üniversitesi tarafından en son 20.02.2018 14:58:50 tarihinde güncellenmiştir.

Kısayol tuşları hakkında bilgi Tüm Haberler Tüm Etkinlikler
Tüm Duyurular