HABERLERTüm Haberler

Uluslararası NAFSA Yükseköğretim Konferansına İlk Kez Katıldık

Üniversitemiz 1948 yılından bu yana “Küresel Öğrenme için Kapasite Geliştirme” temasıyla gerçekleştirilen NAFSA Yükseköğretim Eğitim-Öğretim Konferansı ve Fuarı’nda ilk kez bu yıl Uluslararası Ofis tarafından temsil edildi.

30
Haz

A.B.D.’nin Colorado Eyaleti Denver şehrinde, 29 Mayıs- 3 Haziran tarihleri arasında düzenlenen organizasyona, Türkiye’den 20 üniversitenin oluşturduğu Study in Turkey bünyesinde yer alan Marmara Üniversitesi;  yoğun temaslarda bulunarak üniversitemizin uluslararasılaşma ve ikili ilişkilerin arttırılması konularında oldukça müspet adımlar atmıştır.

Her yıl, 150 ülkeden yaklaşık 11.000’ den fazla katılımcı ve 3.000’ in üzerinde yükseköğretim kurumuna ev sahipliği yapan NAFSA organizasyonuna Uluslararası Ofis Direktörü Doç. Dr. Nuri Tınaz, Direktör yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ö. Mert Denizci ve Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Doğruel’ den oluşan temsil heyeti; üniversitemizin uluslararasılaşma vizyonu doğrultusunda  aktif bir şekilde dünyanın çeşitli üniversiteleri ile ikili ilişkiler, çift diploma ve ortak akademik ilgi alanlarında işbirliğinde bulunma konularında görüşme fırsatı elde etmiştir.

 Üniversitemizin Avrupa dışındaki coğrafyalara açılarak bir dünya üniversitesi olması ilkesiyle ABD, Çin, Arjantin, Brezilya, Şili, Güney Kore, Hindistan, Malezya, Japonya, Güney Afrika, Endonezya gibi ülkelere öncelik verilerek birebir görüşmeler yapılmış ve kendilerine Üniversitemizin plaketi takdim edilmiştir.

Üniversitemiz, fuar boyunca gerek tanıtım ürünlerinin çeşitliliği ve zenginliği gerekse aktif tanıtım ve temsil faaliyetleri sonucunda popülaritesini arttırmış ve karşılıklı akademik ilişkiler ve ortaklıklar kurma yolunda katılımcı üniversitelerden yoğun teklifler almıştır.


Bu sayfa Marmara Üniversitesi tarafından en son 11.08.2016 15:51:58 tarihinde güncellenmiştir.

Kısayol tuşları hakkında bilgi Tüm Haberler Tüm Etkinlikler
Tüm Duyurular