HABERLERTüm Haberler

Florbol Tanıtımı Spor Bilimleri Fakültesi'nde Yapıldı

2020 Olimpiyat Oyunlarında yer alması beklenen Florbol sporunun nasıl oynandığı ile ilgili bilgilendirme tanıtımı, 01.03.2018 tarihinde üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi'nde yapıldı.

05
Mar

Florbol, kadın ve erkeklerin karışık oynayabildiği ender sporlardandır. Beş oyuncu bir kaleci toplam 6 kişi ile her türlü zeminde 20x40m sahada oynanan şiddet içermeyen, omuz omuza dahi mücadeleye müsaade edilmeyen 3x20dk devrelerle oynanan eğlenceli bir takım oyunu olan florbolun Spor Bilimleri Fakültesi’nde yapılan tanıtımını Florbol Türkiye Temsilcisi Cem Tarman yaptı. Yeni bir spor dalı olan florbolun yaygınlaştırılması için Türkiye çapında yapılan tanıtım toplantılarının en önemli ayağı olarak fakültemizi gördüklerini söyleyen Tarman, her alanda öncü olan fakültemizin bu spor dalında da en kısa sürede şampiyon sporcular yetiştireceğine emin olduklarını, bu yüzden fakültemize ayrı bir önem verdiklerini belirtti.

Florbol: Eğlence için oynandığında saha ölçüsü oyuncu sayısına bağlı olarak değiştirilebilmektedir. Genel tercih olarak spor salonlarında, açık ve ya kapalı basketbol sahalarında rahatlıkla oynanabilmektedir. Bunların yanında yurt dışında bir çok açık alanda flrobol turnuvaları düzenlenmektedir. Halı sahalar veya kapalı otoparklar, okul bahçeleri kolaylıkla birer florbol sahasına dönüşebilmektedir. En önemli avantajlarından bazıları ise başlaması çok kolay bir spor olması, özel yetenek gerektirmemesi, gayet uygun malzeme fiyatları ve oyunun hızıdır. Eğlence seviyesinde oynandığında kadınlar, erkekler ve çocuklar aynı takımda veya karşı karşıya oynayabilirler.

 

Bu sayfa Marmara Üniversitesi tarafından en son 07.03.2018 15:51:53 tarihinde güncellenmiştir.

Kısayol tuşları hakkında bilgi Tüm Haberler Tüm Etkinlikler
Tüm Duyurular