HABERLERTüm Haberler

Prof. Dr. Nabi Avcı İletişim Fakültesi'nin Açılış Dersini Verdi

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Töreni Milli Eğitim Eski Bakanı, Kültür ve Turizm Eski Bakanı, Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı’nın teşrifleriyle gerçekleştirildi.

04
Eki

İletişim Fakültesi Stüdyosunda 4 Ekim 2017 tarihinde gerçekleştirilen programa, Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Emin Arat, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Köse de katıldı.

Program, Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümü Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Uslu yönetimindeki Türk Müziği Topluluğunun müzik dinletisiyle başladı. Konserin ardından Prof. Dr. Nabi Avcı, müzisyenlere teşekkür plaketlerini ve belgelerini takdim etti.

Programın açılış konuşmasını yapan İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Anık, uzun yıllar önce Prof. Dr. Nabi Avcı ile yaptıkları çalışmalardan bahsetti. Marmara İletişim öğrencilerinin Türkiye’deki en yüksek puanları alarak geldiklerini ifade eden Dekan Anık, “Çok iyi, seçkin, amaç ve ideallerini belirlemiş öğrencilerimiz var.” dedi. Öğretim kadrosunun akademik başarısının yüksek olduğunun altını çizen Dekan Anık konuşmasını,  “Sevgili öğrencilerimin inançlı olmasını istiyorum. İnançlı olmak demek, hayal kurmak demektir. Farabi İbni Sina ve Newton da inançlı adamlardı. Eğer böyle olursa medya sektörü de en nadide mensuplara sahip olacaktır.” sözleriyle sonlandırdı.

Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Emin Arat, Marmara Üniversitesi’nin sahip olduğu imkanlar ile yürütülmekte olan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Marmara İletişimin ülkemizin en iyilerinden birisi olduğunu söyleyen Rektör Arat, fakültenin gelecek sene Göztepe Yerleşkesine taşınacağının da bilgisini paylaştı.

Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı açılış dersi konuşmasında, “Benim kuşağım, Türkiye’de iletişim alanında doktora yapan ilk kuşaktı. Türkiye’nin en iyi iletişimcilerinden ders aldık. Bu hocalardan birisi de Ünsal Oskay hocaydı.” dedi. Ünsal Oskay hocanın dekanlık yaptığı bir fakültede açılış programına katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Kendisini sevgi, saygı ve rahmetle anıyorum.” dedi.

İletişim kavramını tanımlayarak açılış dersine başlayan Prof. Dr. Nabi Avcı, “Ekonomi, antropoloji ve linguistik iletişimi oluşturur fikrini önemsiyorum. Ben buna psikiyatriyi de katıyorum. Düşünce akımları bir tür akademik modanın sonucu olarak değişiyor. İletişimde de bu böyle.” dedi.

Açılış dersinin ardından Rektör Prof. Dr. M. Emin Arat, Prof. Dr. Nabi Avcı’ya Teşekkür Plaketi takdim etti. Program konser ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

 


 


 


 

Bu sayfa Marmara Üniversitesi tarafından en son 06.10.2017 16:46:31 tarihinde güncellenmiştir.

Kısayol tuşları hakkında bilgi Tüm Haberler Tüm Etkinlikler
Tüm Duyurular