HABERLERTüm Haberler

Marmara Bulut Hizmete Girdi

Üniversitemiz Bilgi İşlem Daire Başkanlığı yeni bir hizmet daha sunuyor: Marmara Bulut.

08
May

Marmara Bulut Sistemi bir bulut depolama sistemidir.  Marmara Bulut, bilgisayarlarınız ve mobil cihazlarınız arasında dosya paylaşımını kolaylaştıran ve başkaları ile paylaşmanıza imkan veren açık kaynak kodlu (Open Source) bir özgür yazılım çözümüdür. Marmara Üniversitesi Bulut Sistemi, altyapı olarak Owncloud kullanmaktadır. Bu sistem Üniversitemizin sunucuları üzerinde çalışmaktadır.. Benzer bulut depolama çözümleri ticari firmalar tarafından icloud, google drive, dropbox, vb. markalarla sunulmaktadır.

Bulut depolama hizmetlerinden yararlanmaya başlamadan önce "kullanma kılavuzunu" okuyarak sunulan hizmetler ve kullanımları hakkında bilgi sahibi olmanızı öneririz.

Owncloud hizmetlerine https://bulut.marmara.edu.tr/ veya https://cloud.marmara.edu.tr adreslerini kullanarak erişebilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için kullanıcı adı olarak e-posta adresinizin "@marmara.edu.tr" den önceki kısmını ve parola olarak e-posta hizmetlerinden faydalanmak için kullandığınız parolayı girmeniz gerekmektedir. 

Tüm kullanıcılara 2GB depolama alanı atanmış ve yüklenebilecek en büyük dosya boyutu 1GB ile sınırlandırılmıştır. Bu kota ve sınırlamalar, Üniversitemizin imkanları ölçüsünde gelecekte değiştirilebilecektir.

 

Kullanım Klavuzu İçin: http://dosya.marmara.edu.tr/www/BulutMarmaraKullanimKilavuzu.pdf

 

M.Ü. Bilgi İşlem Daire Başkanlığı

 

Bu sayfa Marmara Üniversitesi tarafından en son 08.05.2018 15:25:35 tarihinde güncellenmiştir.

Kısayol tuşları hakkında bilgi Tüm Haberler Tüm Etkinlikler
Tüm Duyurular