HABERLERTüm Haberler

Tıp Fakültesi Aday Öğrencilere ve Ailelerine Kapılarını Açtı

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi; 22-23-24 Temmuz tarihlerinde, Başıbüyük Yerleşkesinde, aday öğrenciler ve aileleri için 3 gün süren fakülte tanıtımları ve gezileri düzenlendi.

26
Tem

Tanıtım çerçevesinde yapılan sunumlarda ağırlıklı olarak fakültenin eğitim sistemi anlatıldı. Fakülte Dekanı Prof. Dr Hakan Gündüz ve Dekan Yardımcısı Prof. Dr Ümit Şehirli’nin katıldığı sunumlarda, aday öğrencilerin sorularına yanıt verildi.  Katılımcıları aydınlatmak adına konuşma yapan Prof. Dr Hakan Gündüz: “Fakültemizde hocalar ve öğrenciler arasındaki diyalog çok iyidir, TUS başarısı yüksektir. Biz, dünya çapındaki tıp fakülteleri ile iletişim halinde, giderek büyümekte olan bir tıp fakültesiyiz. Bu sene 31. Dönem mezunlarımızı verdik. 4 bin mezunumuz var; bunlar dünyanın çeşitli yerlerinde etkili pozisyonlarda görev yapmaktalar. Birçok uzmanlık alanında 1. sırada yer alıyoruz. Ekonomik olarak birçok devlet üniversitesinden iyi durumdayız.” dedi. 

Ayrıca aday öğrenciler, tanıtım günleri kapsamında; fakülte binasını ve eğitimlerin yapıldığı sınıfları hocalar eşliğinde gezme fırsatı buldular. 

 

 

Bu sayfa Marmara Üniversitesi tarafından en son 31.07.2019 14:50:17 tarihinde güncellenmiştir.

Kısayol tuşları hakkında bilgi Tüm Haberler Tüm Etkinlikler
Tüm Duyurular