HABERLERTüm Haberler

Duygu Akyüz Genç Araştırmacı Ödülü’ne Layık Görüldü

Üniversitemiz doktora öğrencisi Duygu Akyüz, Hidrojen Teknolojileri Derneği tarafından düzenlenen “Genç Araştırmacı Ödülü”ne layık görüldü.

09
Tem

Duygu Akyüz, Akyüz, Hidrojen Teknolojileri Derneği tarafından düzenlenen “Genç Araştırmacı Ödülü” etkinliğinde üçüncülük ödülüne layık görüldü. Marmara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Kimya bölümünde doktorasını Prof. Dr. Atıf Koca ve Prof. Dr. Ali Rıza Özkaya danışmanlığında 13 Haziran tarihinde başarı ile tamamladı.

Genç Araştırmacı Ödülü; 35 yaş altı ve en az yüksek lisans seviyesine sahip araştırmacılar için oluşturuldu. Ödül özellikle hidrojen teknolojilerine yönelik buluş, yeni bir uygulama veya özgün bir yöntem geliştiren araştırmacılara yönelik veriliyor. Bu ödüle aday gösterilecek veya başvuracak adaylar, hidrojen enerji teknolojileri konusunda ulusal ve uluslararası boyutta kabul gören başarılı çalışmalar yapmış olmalıdır. Adaylarının önerilmesinin ardından Hidrojen Teknolojileri Derneği Bilim Kurulu tarafından 3 aylık bir inceleme ve eleme sürecinden sonra ödüle hak kazanan projeler belirleniyor. 

 

 

Bu sayfa Marmara Üniversitesi tarafından en son 17.07.2019 13:59:06 tarihinde güncellenmiştir.

Kısayol tuşları hakkında bilgi Tüm Haberler Tüm Etkinlikler
Tüm Duyurular