Elsevier ClinicalKey ve UpToDate Veri Tabanları Çevrim İçi Eğitim Duyurusu

Üniversitemizin Değerli Mensupları,

Kütüphanemizin kurumsal abonelikle erişim sağladığı veri tabanlarımızdan “UpToDate ve Elsevier ClinicalKey” veri tabanlarının etkin kullanımına yönelik olarak 11 Mayıs 2023 Perşembe günü saat 12.30’da çevrimiçi bir eğitim düzenlenecektir.

Uzaktan ve mobil uygulamalardan erişim ile içerikte aradığınız bilgilere hızlı ve kolayca nasıl erişebileceğinizin aktarıldığı, bilimsel çalışmalarınızda kullanabileceğiniz en güncel ve kanıta dayalı bilgileri içermekte olan ClinicalKey ve UpToDate çevrimiçi kullanıcı eğitimine tüm mensuplarımızı davet eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

 

11 Mayıs 2023 Perşembe, Saat: 12.30 

Katılım Kayıt Linki:
https://us06web.zoom.us/meeting/register/tZYsde-srTMqEtNJ5jI3qXXVVff7I-lXNJgz#/registration

UpToDate & Elsevier ClinicalKey :

UpToDate veri tabanı, 25 Uzmanlık alanında,7300'den fazla uzman doktor tarafından hazırlanan 12.000'den fazla konu içeriğine erişim sunmakta olan kanıta dayalı bir klinik karar destek sistemidir.

UpToDate; sürekli güncellenen, kanıta dayalı klinik bilgilerle donatılmış ve kullanımı kolay arayüzü ile dünyanın en çok kullanılan klinik bilgi kaynakları arasında yer almaktadır. Doktorlar tarafından hastalık teşhisinde bulunulması, tedavi planı hazırlanması ve klinik bilgilerin hızlı ve etkin şekilde paylaşılmasına olanak verecek şekilde tasarlanmıştır

Elsevier yayınevine ait ''ClinicalKey'' veri tabanı; doktorların sorularına  hızlı yanıt veren ve akıllı bir arama seçeneği sunan oldukça kapsamlı bir veri tabanıdır.

Elsevier'e ait Clinical Key veri tabanı içinde 35 tıbbi uzmanlık alanı yer almaktadır.

Doody Core Titles E-Kitap listesi içinde yer alan Elsevier kitaplarının %95'inden fazlası ClinicalKey kapsamı içinde bulunmaktadır.

EK:
Afiş

HIZLI ERİŞİM