Reaxys Veri Tabanı Çevrim İçi Eğitim

Üniversitemizin Değerli Mensupları,

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından lisanslanarak kullanımı sağlanan "Reaxys" Veri Tabanının etkin kullanımına yönelik 9 Kasım 2022 Çarşamba günü saat 14.00’te çevrim içi bir eğitim düzenlenecektir.

Eğitimde, araştırmacıların daha etkili, verimli çalışabilmeleri ve daha iyi keşifler yapabilmeleri için konu alanları ile ilgili güvenilir bilgiye Reaxys aracılığıyla nasıl erişebileceklerine dair bilgiler paylaşılacaktır.

Veri tabanıyla ilgili kısa bilgi ve katılım linki aşağıda yer almaktadır.

Tüm mensuplarımızı davet eder, sağlıklı günler dileriz.

 

9 Kasım 2022 Çarşamba Saat 14.00

Katılım bağlantısı:

https://bit.ly/Reaxys-Turkey-09112022

Konuşmacı:

Piotr Golkiewicz- Life Sciences Solutions Consultant at Elsevier

Seminer dili İngilizce’dir.

Reaxys 

Araştırmacıların ilgili kimya literatürü, geçerli bileşik özellikleri ve deneysel prosedürleri aramaya harcayacakları zamanın yarıya inmesine yardımcı olan son derece sezgisel ve sağlam bir veri tabanıdır.

İlaç geliştirme, çevre sağlığı ve güvenliği çalışmaları ve malzeme bilimi dahil tüm kimya araştırmalarını desteklemesi için tasarlanmış olan Reaxys, en tecrübesizinden en tecrübelisine kadar tüm bilim insanları için yanıtlara giden en kısa yoldur.

  • Normalleştirilmiş madde - hedef ilginlik verileri ve kapsamlı farmakokinetik, etkinlik, toksisite, güvenlilik ve metabolik profillerle, ilaç geliştirmede erken buluş yapmayı destekleyen Reaxys Medisinal Kimya modülü
  • Marvin JS ve ChemDraw JS ile çizim yaparak tarama yapabilme, yerel dosyalarınızı Reaxys’e aktarabilme
  • Query Builder ile komplike araştırma sorguları oluşturabilme
  • Reaxys’e özgü indeks terimlerinin (ReaxysTree) yanı sıra biyomedikal veri tabanı Embase’den sağlanan EMTREE farmakolojik ve tıbbi terimler (Bu indeks terimleri Elsevier’e özgüdür)
  • 105 patent ofisinden ve 170 IPC sınıfından patentlere erişim linki, patentlere ait istem ve abstraktlar. İngilizce dilinde olmayan tüm patentler için özetlerin, başlıkların ve istemlerin çevirisine erişim.
  • Erişiminize açık olmayan makale ve dokümanlardan sağlanan deneysel prosedür dahil birçok kritik bilgiye hızlı erişim.

EK:
Afiş

 

 

HIZLI ERİŞİM