“UpToDate ve Elsevier ClinicalKey” Veri Tabanlarının Etkin Kullanımına Yönelik Eğitimler

Üniversitemizin Değerli Mensupları,

Marmara Üniversitesi Kütüphaneleri olarak gerçekleştirdiğimiz “Çevrim İçi Seminerler Serisi” kapsamında 23 Mayıs 2022 Pazartesi günü saat 12:30’da ve 07 Haziran 2022 Salı günü saat 12:30 ‘da tekrarı olacak şekilde “UpToDate ve Elsevier ClinicalKey” veri tabanlarının etkin kullanımına yönelik eğitimler yapılacaktır.

Bilimsel çalışmalarınızda kullanabileceğiniz en güncel ve kanıta dayalı bilgileri içermekte olan ClinicalKey ve UpToDate çevrim içi kullanıcı eğitiminde,

- UpToDate ve ClinicalKey kullanım özellikleri,

- UpToDate Türkçe ara yüz kullanımı ve Türkçe kelimelerle arama yapma,

- Covid-19 kaynakları kullanımı konuları ele alınacaktır.

Toplantı sonunda katılımcılara katılım sertifikası iletilecek olup veri tabanlarıyla ilgili kısa bilgi ve katılım kayıt linkleri aşağıda yer almaktadır.

Tüm mensuplarımızı davet eder, sağlıklı günler dileriz.

 

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

 

23 Mayıs 2022 Pazartesi, Saat: 12.30 

Katılım Kayıt Linki:
https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZwuf-Gvpz8sGNHxjYLQxycQk9MTnSw3kSSI

07 Haziran 2022 Salı, Saat: 12:30                                                                                    

Katılım Kayıt Linki:
https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZcqd-mhrDsqH9zzfw6yE1P0NgiOqsL_UT5q

 

Not: Kayıt oluşturduktan sonra e-posta adresinize gelen linke tıklayarak oturuma girebilirsiniz.  (Lütfen istenmeyen iletiler /junk kısmını da kontrol ediniz).

 

UpToDate & Elsevier ClinicalKey :

UpToDate veri tabanı, 25 Uzmanlık alanında,7300'den fazla uzman doktor tarafından hazırlanan 12.000'den fazla konu içeriğine erişim sunmakta olan kanıta dayalı bir klinik karar destek sistemidir.
UpToDate; sürekli güncellenen, kanıta dayalı klinik bilgilerle donatılmış ve kullanımı kolay arayüzü ile dünyanın en çok kullanılan klinik bilgi kaynakları arasında yer almaktadır. Doktorlar tarafından hastalık teşhisinde bulunulması, tedavi planı hazırlanması ve klinik bilgilerin hızlı ve etkin şekilde paylaşılmasına olanak verecek şekilde tasarlanmıştır

 

Elsevier yayınevine ait ''ClinicalKey'' verita banı; doktorların sorularına  hızlı yanıt veren ve akıllı bir arama seçeneği sunan oldukça kapsamlı bir veri tabanıdır.

Elsevier'e ait Clinical Key veri tabanı içinde 35 tıbbi uzmanlık alanı yer almaktadır.

Doody Core Titles E-Kitap listesi içinde yer alan Elsevier kitaplarının %95'inden fazlası ClinicalKey kapsamı içinde bulunmaktadır.

 

EK:
Afiş

 

 

 

 

HIZLI ERİŞİM