Öğretim Üyesi Alım İlanı

 • 09.04.2020

Üniversitemiz Fen - Edebiyat Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İktisat Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, İşletme Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Teknoloji Fakültesi ve Tıp Fakültesi'ne EK'te belirtilen Bölüm, Anabilim Dalı ve Programlarına 2547 sayılı Kanunun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca, Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerini sağlamış olmak koşuluyla Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi alınacaktır. Detaylı bilgiye "Duyuru-Etkinlik" sekmesinden erişebilirsiniz.

Devamı

MİTTO-Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri 2020 Başvuruları Başladı.

 • 08.04.2020

Girişimciliğin Avrupa çapında kamu kurum ve kuruluşlarının desteği ve teşviği ile geliştirilmesini ifade eden Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri 2020 başvuruları başladı. Program hakkında detaylı bilgiye "Duyuru-Etkinlik" sekmesinden erişebilirsiniz.

Devamı

MİTTO-TİCARET BAKANLIĞI SANAL TİCARET AKADEMİSİ

 • 08.04.2020

Sanal Ticaret Akademisi, Türk ticaret ve ihracat ekosisteminin güçlendirilmesi amacıyla girişimci, esnaf, sanatkâr, öğrenci, profesyonel çalışanlar ve kariyerlerine katkı sağlamak isteyen tüm vatandaşlara yönelik sertifikalı eğitimlerin yer aldığı bir uzaktan eğitim platformudur. 5 Mart 2020 tarihinde hizmete açılan 7/24 erişilebilen ve ücretsiz olan ''Sanal Ticaret Akademisi'' ( https://akademi.ticaret.gov.tr ) kapsamında şu ana kadar Dış Ticaret, İç Ticaret ve Girişimcilik olmak üzere 3 sertifika programı yer almaktadır. Belirli kriterler çerçevesinde dersleri tamamlayan ve sınavlardan başarılı olan kullanıcılar sertifika almaya hak kazanacaklardır. Konu hakkında daha fazla bilgiye "Duyuru-Etkinlik" sekmesinden erişebilirsiniz.

Devamı

Kütüphanelerden Ödünç Alınmış Olan Kitaplarla İlgili Kullanıcılarımızı Bilgilendirme Duyurusu

 • 07.04.2020

Üniversitemizin Değerli Mensupları, Kütüphanelerimizin Covid-19 (Koronavirüs) salgını nedeniyle kapalı olmasından dolayı kullanıcılarımızın ödünç aldığı kitaplarla ilgili alınan kararlar doğrultusunda; 14 Mart 2020 tarihi ve sonrasında iade edilmesi gereken kitapların iade tarihi 30 Haziran 2020 tarihine ertelenmiştir. Bunun dışında üzerlerinde bulunan kitapları 14 Mart 2020 tarihinden önce iade etmesi gereken ancak iade etmedikleri için kendilerine gecikme cezası yansıyan kullanıcılarımıza da kütüphanenin kapalı olduğu gün kadar olan ceza tutarı yansıtılmayacaktır. Kullanıcılarımıza duyurur, sağlıklı günler dileriz.

Devamı

Milli Dayanışma Kampanyası (Biz Bize Yeteriz Türkiyem)

 • 06.04.2020

Devamı

MİTTO- TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Desteği Programı 2020 Yılı 1. Dönem Çağrısı Açıldı

 • 02.04.2020

Lisans öğrencileri, araştırma projeleri ile 30 Nisan 2020 tarihine kadar TÜBİTAK 2209-A programına başvuru yapabileceklerdir. Bu dönem COVID-19 salgını sebebiyle alınan tedbirler kapsamında, Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından yürütülen ve çağrıya yeni çıkan/çıkacak programlarda beyan esaslı başvuru sistemine geçilmiştir. Detaylı bilgiye "Duyuru-Etkinlik" sekmesinden erişebilirsiniz.

Devamı

MİTTO- COVID-19 İLE MÜCADELE VE DAYANIKLILIK PROGRAMI

 • 31.03.2020

İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından yeni ve kısa süreli (1-3 ay) azami 2 milyon TL (proje başına) bütçeli COVID-19 İLE MÜCADELE VE DAYANIKLILIK PROGRAMI başlatılmıştır. Son başvuru tarihi 30 Nisan'dır. Detaylı bilgiye "Duyuru-Etkinlik" sekmesinden erişebilirsiniz.

Devamı

MİTTO- COBIOTECH PROJESİ 2020 ÇAĞRISI DUYURUSU

 • 30.03.2020

18 Mart 2020 tarihinde açılıp 18 Haziran 2020’de kapanacak olan ERA-NET CoBioTech çağrısına Türkiye’den özel sektör firmaları, üniversiteler ve araştırma kuruluşları başvuru yapabilmektedir. Detaylı bilgiye "Duyuru-Etkinlik" sekmesinden erişebilirsiniz.

Devamı

Koronavirüs Hakkında Akademik Bilgi Kılavuzu

 • 19.03.2020

Üniversitemizin Değerli Mensupları, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığımızın oluşturduğu ve güncellemeye devam ettiği Koronovirüs (COVID-19) Akademik Bilgi Bankasına https://marmara.libguides.com/c.php?g=678819 adresinden ulaşabilirsiniz. Salgın sürecinde evde kalacağınız sağlıklı günler dileriz. Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Devamı

Koronavirüsle İlgili Bilgilendirme

 • 16.03.2020

COVID-19 salgınıyla etkin bir şekilde mücadele edebilmek amacıyla, Yükseköğretim Yürütme Kurulunun 16/03/2020 tarihli ve 73112577-000-E.21387 sayılı yazısında belirtilen kararlar neticesinde, Rektörlüğümüzce belirlenen aşağıdaki uygulama esaslarının yerine getirilmesini önemle rica ederim. Detaylara "Duyuru-Etkinlik" sekmesinden erişebilirsiniz.

Devamı

Kütüphane çalışma Saatleri Duyurusu

 • 13.03.2020

Üniversitemizin Değerli Mensupları, Marmara Üniversitesi Kütüphanelerinin hizmetlerinin sorunsuz ve sağlıklı bir şekilde sürüdürülmesi amacıyla, Coronavirüs (2019-nCoV) ve diğer zararlı mikroorganizmalara karşı dezenfeksiyon işlemi yapılacağından, Prof. Dr. Orhan Oğuz Kütüphanesi ve diğer Birim Kütüphaneler 14 Mart 2020 tarihinden itibaren geçici süre ile kapalı olacaktır. Prof. Dr. Orhan Oğuz Kütüphane binasında bulunan emanet dolaplarına da dezenfeksiyon işlemi yapılacağından emanet dolaplarının 13.03.2020 tarihi mesai bitimine kadar boşaltılması gerekmektedir. İşbirliğiniz için teşekkür eder,çalışmalarınızda başarılar dileriz. Kütüphane  ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Devamı

Koranavirüs İçin Alınan Tedbirler Kapsamında Üniversitemiz Personeli ve Öğrencilerine Bilgilendirme

 • 13.03.2020

1-      Üniversitemizin akademik ve idari personelinden, rektör, rektör yardımcıları, dekanlar, yüksekokul müdürleri, enstitü müdürleri, daire başkanları hariç olmak üzere 60 yaş üzerindekiler ile kronik hastalığı bulunanlar, engelli ve hamile olanlar idari izinli sayılacak, bunun dışındaki akademik ve idari personelin talep etmeleri halinde izinli sayılmaları hususu mazeretleri çerçevesinde rektörlüğümüzce değerlendirilecektir. 2- ...... Maddelerin devamına "Duyuru-Etkinlik" sekmesinden erişebilirsiniz.

Devamı

Üniversitemiz 16 Mart Tarihi İtibariyle 3 Hafta Süreyle Tatil Edilmiştir.

 • 12.03.2020

Değerli Öğrencilerimiz ve Üniversitemiz Mensupları Koronavirüs gündemiyle Cumhurbaşkanımız başkanlığında gerçekleşen toplantıda alınan karar gereği üniversitemiz 16 Mart tarihinden itibaren 3 hafta süreyle tatil edilmiştir. Tatil sürecince online ve uzaktan eğitimle herhangi bir adla eğitim verilmeyecektir. Detaylı bilgiye "Duyuru-Etkinlik" sekmesinden erişebilirsiniz.

Devamı

Üniversitemiz Yeni Koronavirüs Kapsamında Alınan Tedbir ve Önlemlerle İlgili Duyuru

 • 12.03.2020

Üniversitemiz, Yeni Koronavirüs ile ilgili bir takım tedbirler almıştır. Alınan tedbir ve önlemlere dair bilgilere "Duyuru-Etkinlik" sekmesinden erişebilirsiniz. Prof. Dr. Erol ÖZVAR Marmara Üniversitesi Rektörü

Devamı

Üniversitesimiz, Yeni Koronavirüs ile İlgili Bilgilendirme ve Tedbir Faaliyetleri

 • 10.03.2020

Öğrencilerimiz ve Üniversitemiz Mensupları Çin’de ortaya çıkan Yeni Koronavirüs,  80’i aşkın ülkede 100 binin üzerinde görülürken, henüz Türkiye’de bir vakaya rastlanmadı. Yeni Koronavirüs, özellikle ağız, göz, burun teması yoluyla doğrudan ya da dolaylı olarak yayılan ve solunum yolu enfeksiyonu yaratan bir virüstür. Üniversitesimiz, Yeni Koronavirüs ile ilgili bilgilendirme ve tedbir faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. Detaylı bilgiye "Duyuru-Etkinlik" sekmesinden erişebilirsiniz. Erol ÖZVAR Rektör ---------

Devamı