Üniversitemiz öğrencilerinin barınma ihtiyaçlarının karşılanması için Göztepe Yerleşkemizde 3 adet Kız Öğrenci Yurdu, Mehmet Genç Külliyesinde 1 adet kız ve 1 adet erkek öğrenci yurdumuz hizmet vermektedir.

MEHMET GENÇ KÜLLİYESİ ÖĞRENCİ YURTLARI

Mehmet Genç Külliyesi Öğrenci yurdunda 534 erkek  726 kız öğrenci olmak üzere toplam 1260 öğrenci barınacaktır. Yurtlar, banyosu ve tuvaleti içinde üç kişilik konforlu odaları, özel etüt ve dinlenme odaları, her türlü beyaz eşyası içinde yer alan mutfakları, çamaşırhaneleri, mescidi ile öğrencilerin tüm ihtiyaçları düşünülerek hazırlanmıştır.


GÖZTEPE YERLEŞKESİ ÖĞRENCİ YURTLARI

- ÖZMEN AKTAR KIZ ÖĞRENCİ YURDU

Özmen Aktar Kız Öğrenci yurdunda 336 öğrenci barınmaktadır. Banyo ve wc'li odalarda 24 saat sıcak su hizmeti ve bir mini buzdolabı mevcuttur. Odalarımızda yataklarımız ranza tipidir. Odalarımızda buzdolabı, ütü masası, elbise dolabı ve masa-sandalyeler bulunmaktadır. Yurdumuzda 6 adet etüt odası, tv odası, mutfak, mescit ve çamaşırhane bulunmaktadır. Yıkatılan çamaşırlar için ücret alınmamaktadır. Odalarımız 6 kişiliktir. Öğrencilerimiz Wirless internet sisteminden odalarında sınırsız şekilde yararlanmaktadırlar. 

- ÖZMEN AKTAR KIZ ÖĞRENCİ YURDU - B Blok

Göztepe Kız Öğrenci Yurdunda 122 öğrenci barınmaktadır. 24 saat sıcak su hizmeti verilen yurdumuzun odalarındaki yataklar ranza tipidir. Odalarımızda buzdolabı, ütü masası, elbise dolabı ve masa-sandalyeler bulunmaktadır. Banyo ve wc her katta ortak kullanımda bulunmaktadır. Öğrencilerimiz wireless hizmetinden odalarında yaralanmaktadır. Yurdumuzda etüt odası, mutfak, TV odası ve mescit bulunmaktadır.

- HANDAN ERTUĞRUL KIZ ÖĞRENCİ YURDU

72 öğrenci kapasiteli olan Göztepe Yerleşkemizde bulunan yurdumuzda banyo-wc, çamaşır makinaları, buzdolabı ütü masası, elbise dolabı ve masa-sandalyeler odalarda mevcut olup, ranza tipi yataklarımız bulunmaktadır. Yurdumuzda 24 saat sıcak su hizmeti verilmektedir. Ayrıca 2 etüd odası, 1 mutfak, mescit ve 1 Tv dinlenme odası bulunmaktadır. Odalarımız 6 kişiliktir. Öğrencilerimiz Wirless internet sisteminden odalarında sınırsız şekilde yararlanmaktadırlar. Odalarımızda buzdolabı, ütü masası, elbise dolabı ve masa-sandalyeler bulunmaktadır.

GÖZTEPE YERLEŞKESİ YURTLARI GÖRÜNTÜLER


SIK SORULAN SORULAR

* Yurt başvuruları ne zaman yapılacak?

Başvuruları ÖSYM tarafından YKS Yerleştirme sonuçları açıklandıktan sonra yapılması planlanmaktadır. Üniversitemiz sayfalarından duyuru yapılacaktır. Başvuru yapabilmeniz için üniversitemiz öğrencisi olmanız, yeni yerleştir iseniz kayıt işlemlerinizi tamamlamış olmanız gerekmektredir.

* Yurt başvurusu genel şartları nelerdir?

Üniversitemiz yurtlarına başvuru yapabilmek için İstanbul Büyükşehir Belediyesi sınırları dışında ikamet etmek, ara sınıf öğrencileri için alt sınıflarda başarısız dersi olmamak şartı aranmaktadır. Başvurular ihtiyaç ve başarı durumuna göre sistemimiz tarafından otomatik olarak sıralanmakta ve asil, yedek üyeler belirlenmektedir.

* Başvurular hangi yöntemle yapılacak?

Üniversitemiz yurt başvuruları internet üzerinden esks başvuru sistemimiz üzerinden yapılmaktadır. Başvuru süreci başladığında ilgili linkler ilan edilecektir.


Yurtlar Şube Müdürü : Nazire İPEK

yurt@marmara.edu.tr

Göztepe Yerleşkesi Kız Öğrenci Yurtları : 

Yurt Müdürü: Nazire İPEK

İletişim: 0 (216) 777  1360/1363/1364/1372

goztepeyurdu@marmara.edu.tr - handanertugrulyurdu@marmara.edu.tr - ozmenaktaryurdu@marmara.edu.tr 


Mehmet Genç Külliyesi Kız Öğrenci Yurdu

Yurt Müdürü: Songül GÖKKAYA

İletişim: 0 (216) 777  5462, Güvenlik:  0 (216) 777 6965

mgk.kizogrenciyurdu@marmara.edu.tr


Mehmet Genç Külliyesi Erkek Öğrenci Yurdu

Yurt Müdürü: Muhammet OLGUN

İletişim: 0 (216) 777 5461, Güvenlik: 0 (216) 777 6960

mgk.erkekogrenciyurdu@marmara.edu.tr


Yurtlarla İlgili Genel Soru ve Sorunlarınız İçin: sks@marmara.edu.tr

 


Bu sayfa Departments of Health, Culture and Sports tarafından en son 26.09.2023 10:53:24 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM