Sağlık ve Yaşam

Üniversitemize bağlı fakülte ve yüksek okullarda okuyan öğrencilerle, idari ve akademik personelimizin, bunların eş ve çocuklarının sağlık problemlerinde ilk başvuru mediko-sosyal hizmet birimlerine yapılabilmektedir. Göztepe yerleşkesinde bulunan merkezin yanısıra Bağlarbaşı, Haydarpaşa, Acıbadem, Anadoluhisarı, Nişantaşı ve Bahçelievler yerleşkelerinde de mediko-sosyal hizmetleri yürütülmektedir.

Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi bünyesinde yürütülen mediko-sosyal hizmetleri; biyokimya laboratuarı, röntgen, diş, tedavi ve pansuman, psikolojik danışmanlık, rehberlik ve diyet branşlarında hizmet sunulmaktadır.

İlgili sağlık birimine başvuran öğrenci ve personelin şikayetleri önce poliklinik doktorları tarafından değerlendirilmekte, kendilerinin ilk teşhis ve tedavileri burada yapılmakta; gerekli görülen durumlarda ise hastanelere sevk edilmektedir.


Mediko Sosyal Merkezlerimiz öğrencilerimiz ile akademik ve idari personellerimiz ve bakmakla yükümlü olduğu aile bireylerine sağlık hizmeti sunmaktadır.

Göztepe Yerleşkesi ve Acıbadem Yerleşke'lerinde mediko-sosyal merkezlerimiz mevcuttur.

Merkezlerimizde aile hekimi uzmanlarımız, pratisyen hekimlerimiz ve diğer sağlık personellerimiz hizmet vermektedir.

Göztepe Mediko - Sosyal Merkezimizde; biyokimya laboratuarı, röntgen, diş, tedavi ve pansuman, psikolojik danışma ve rehberlik ile diyet ünitelerinde hizmet verilmektedir.

Sağlık ünitesine başvuran öğrenci ve personelin şikayetleri poliklinik doktorları tarafından değerlendirilmekte, teşhis ve tedavileri yapılmakta; gerekli görülenler hasta nakil ambulansımız ile hastanelere sevk edilmektedir.


Bu sayfa Departments of Health, Culture and Sports tarafından en son 20.02.2019 13:45:00 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM