Spor Tesisleri

Çok Amaçlı Büyük Spor Salonları

Üniversitemizin Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığımıza bağlı Şehit Ömer Halisdemir Spor Salonunda 643 kişi oturma kapasiteli basketbol-voleybol salonu, fitness salonu, masa tenisi salonu bulunmaktadır. Ayrıca bir adet açık hava tenis kortu, bir adet açık hava basketbol-voleybol sahası mevcuttur.

Hafta sonu öğrencilerimize yönelik olarak ücretsiz  kültür  ve spor faaliyetleri bulunmaktadır. Göztepe Kampüsümüzde bulunan spor salonun da öğrencilerimizin ve personelimizin çeşitli spor faaliyetleri için yararlanması sağlanmakta ve Geleneksel Rektörlük Kupası Karşılaşmaları kapsamında Basketbol (Bayan-Erkek), Voleybol (Bayan-Erkek), Futbol (Bayan-Erkek), Masa tenisi turnuvası, Satranç turnuvası düzenlenmektedir.

 

Kapalı Yüzme Havuzu

Anadoluhisarı Yerleşkesindeki yüzme havuzumuz, yüzme, sutopu, sualtı cankurtarma, monopalet, kano, su balesi vb. su sporlarının eğitim ve uygulamalarında kullanılmaktadır. Bu birimde, VIP salonu ile birlikte çeşitli derslikler, kafeterya ve mücadele sporlarının eğitim ve uygulamalarının yapılabileceği olanaklar mevcuttur.

 

Jimnastik Salonu

Anadoluhisarı Yerleşkesindeki bu salonumuz, başta jimnastik dersleri (ritmik jimnastik, artistik jimnastik, ritim eğitimi ve dans, gösteri jimnastiği, oyun-müzik-dans) olmak üzere, mücadele sporları için de kullanılmaktadır.

 

Büyük Futbol Sahası ve Tartan Atletizm Pisti

Sentetik çim kaplı bu futbol sahasının, 100x50 m. ebatlarında, 3000 kişilik tribünü vardır. 6 kulvarlı tartan atletizm pisti de bulunan bu tesiste, tribün altında soyunma odalarının yanı sıra derslikler de yer almaktadır. 

 

Fitness Salonu

Spor bilimcileri ile Sporcu Sağlığı Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin işbirliğinde hazırlanan bu salonumuz, çeşitli fitness ekipmanları ile donatılmıştır. Sağlıklı yaşam aktivite programlarıyla; üniversitemiz öğrencilerine, öğretim elemanları ve aileleri ile çevre halkına hizmet sunulmaktadır.

 

Tenis Kortları

İkisi açık, biri kapalı tenis kortlarımızda, tenis branşlarında verilen eğitim ve öğretimin yanı sıra, öğrenci ve öğretim elemanlarına tenis oynama imkânı sağlanmaktadır.


Bu sayfa Departments of Health, Culture and Sports tarafından en son 24.08.2021 12:09:04 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM