Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Marmara Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Külliyesini Ziyaret Etti

Ziyarette Başkan Murat Aydın’a; Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Özvar, Genel Sekreter Murat Arısal, Basın Yayın Müşaviri İhsan Ayal, Dr. Öğr. Üyesi Uğur Serencam eşlik etti. Geçen yıl temeli atılan Marmara Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi inşaatında incelemelerde bulunan başkan Aydın, Rektör Erol Özvar ve diğer yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Prof. Dr. Erol Özvar, yaptığı açıklamada "İnşaat çalışmamız şu anda bütün hızıyla devam ediyor. Birinci etap olan mühendislik ve teknoloji fakültelerinin, 2021 yılı Mart ayı içerisinde taşınması planlanmaktadır. Kademe kademe buraya taşınacağız. 2023 yılında üniversitenin tamamıyla buraya taşınmasını hedefliyoruz." ifadelerini kullandı.

Binaların Osmanlı ve Selçuklu mimarisinden ilham alınarak yapıldığını ve 3-4 kattan oluştuğunu anlatan Özvar külliyede; fakülteler, 4 bin kişilik öğrenci yurdu, birkaç noktada kütüphane, spor salonları, sosyal kültürel etkinlik alanları ve bisiklet parkurları gibi bölümler olacağını belirtti.

 

HIZLI ERİŞİM