Patentle Türkiye

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından bu yıl 2.si düzenlenecek olan üniversite (ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora) öğrencilerine yönelik patent yarışması başlıyor.

‘Patentle Türkiye’ sloganı ile başlayacak olan yarışma; üniversitelerde patent konusunda farkındalık oluşturulması, üniversite öğrencilerinin profesyonel meslek hayatında veya akademik çalışmalarda kullanacakları teknik bilgilerle donatılması ve öğrencilerin ülkemizin teknolojik gelişmesinde önemli bir yer tutan buluş faaliyetlerine özendirilmesini amaçlamaktadır.

Yarışmaya katılım, ilgili mevzuat hükümlerine göre patent başvurusu yapılmak suretiyle gerçekleştirilecektir.

Başvurular, 26 Nisan 2019 tarihinde başlamış olup 31 Ekim 2019 tarihinde sona erecektir. Yarışmaya katılım ile ilgili tüm detayları http://www.patentleturkiye.gov.tr/ web sitesinden takip edebilirsiniz.

Öğrencilerimizin başvuru sürecini mevzuata uygun bir şekilde yürütebilmeleri için, kendilerine İnovasyon ve Teknoloji Transfer Uygulama ve Araştırma Merkezi (MİTTO) tarafından konu ile ilgili eğitim verilecektir. Konu ile ilgili olarak, mitto@marmara.edu.tr adresi üzerinden MİTTO ile iletişime geçebilir ve sorularınızı iletebilirsiniz.

HIZLI ERİŞİM