Kamu İdaresinin Güvenliği ve İşleyişine Karşı Suçlar Eğitimi Gerçekleştirildi

Marmara Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı tarafından "2022 Yılı Hizmet İçi Eğitim Takvimi" kapsamında 16 Aralık 2022 Cuma günü Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda, Hukuk Fakültesi Kamu Hukuku Bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Yusuf Yaşar’ın eğitmenliğinde "Kamu İdaresinin Güvenliği ve İşleyişine Karşı Suçlar Eğitimi" gerçekleştirildi.

Hizmet İçi Eğitim Koordinatörlüğü tarafından üniversitemiz personeline yönelik düzenlenen bu eğitimde, kamu idaresinin güvenliği ve işleyişine karşı suçlar kapsamlı bir şekilde ele alınırken bu güvenliğin sağlanması adına oluşturulması gereken koşullar da ele alındı.

Prof. Dr. Yusuf Yaşar, eğitim sırasında devletin mağdur edilemez bir yapıda olduğunun altını çizdi. Prof. Dr. Yaşar, devletin mağdur edilemez yapısına ek olarak her gücün kötüye kullanıma açık olduğunu ve bu kötü kullanımın topyekûn geride kalmaya sebep olabileceğini belirtti. Kamu idaresinin güvenilirliğinin sağlanması için kamu görevlisine güven duyulması gerektiğini aktaran Prof. Dr. Yusuf Yaşar, kamu görevlilerinin sebep olabileceği suçları, suçların kapsamlarını ve sonuçlarını anlattı.

HIZLI ERİŞİM