MİTTO- 2. Ulusal Üniversiteler Patent Yarışması

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından üniversite (ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora) öğrencilerine yönelik olarak bu yıl 2.si düzenlenecek olan patent yarışmasına başvurular 31 Ekim 2019’dan 31 Aralık 2019’a kadar uzatılmıştır.

‘Patentle Türkiye’ sloganı ile başlayacak olan yarışma; üniversitelerde patent konusunda farkındalık oluşturulması, üniversite öğrencilerinin profesyonel meslek hayatında veya akademik çalışmalarda kullanacakları teknik bilgilerle donatılması ve öğrencilerin ülkemizin teknolojik gelişmesinde önemli bir yer tutan buluş faaliyetlerine özendirilmesini amaçlamaktadır.

Yarışmaya katılım, ilgili mevzuat hükümlerine göre patent başvurusu yapılmak suretiyle gerçekleştirilecektir. İlgili tüm detayları http://www.patentleturkiye.gov.tr/ web sitesinden takip edebilirsiniz.

Katılımcıların başvuru sürecini mevzuata uygun bir şekilde yürütebilmeleri için, kendilerine İnovasyon ve Teknoloji Transfer Uygulama ve Araştırma Merkezi (MİTTO) tarafından konu ile ilgili eğitim verilecektir. Konu ile ilgili olarak, mitto@marmara.edu.tr adresi üzerinden MİTTO ile iletişime geçebilir ve sorularınızı iletebilirsiniz.

EK:
Afiş

HIZLI ERİŞİM