HABERLERTüm Haberler

2. Uluslararası Basım Teknolojileri Sempozyumu

Marmara Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Basım Teknolojileri Bölümü tarafından düzenlenen 2. Uluslararası Basım Teknolojileri Sempozyumu 11-12 Ekim 2017 tarihlerinde Sultanahmet Yerleşkesi Ord. Prof. Dr. Nihat Sayar Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

13
Eki

Marmara Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Akalın'ın da katıldığı sempozyum, farklı disiplinlerdeki araştırma ve sanayi kuruluşlarını bir araya getirerek bilim ve teknolojideki gelişmelerin, bilim insanları arasındaki bilgi ve araştırmaların paylaşılması amacıyla düzenlendi. Ambalaj Basımı, Araştırma-Geliştirme, Baskı Öncesi, Baskı Sistemleri, Baskı Sonrası, Dijiital Baskı, E-Yayıncılık, Grafik Tasarım ve Uygulamalar, Yeşil Baskı, Matbaa Malzemeleri, Sürdürülebilirlik ve Geri Dönüşüm konularında sunumların yapıldığı sempozyumda açılış konuşmasını Sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanı Doç. Dr. Cem Aydemir yaptı. Sempozyumda Türkiye, Sırbistan, Yunanistan, Almanya ve Macaristan olmak üzere 5 farklı ülke ve 11 üniversiteden, 8'i yabancı olmak üzere toplam 27 sözlü ve 9 poster bildiri sunuldu. 

Sempozyum; Türkiye, İngiltere, Hollanda, Tayvan, Sırbistan, Almanya, Yunanistan ve Macaristan olmak üzere toplam 8 farklı ülkeden 14 farklı üniversite, sivil toplum kuruluşu olarak 3 dernek  (KASAD, BASMEN, ESD) ve 1 vakıf (BASEV) yöneticisi, yurt içi ve yurt dışından 300’ün üzerinde akademisyen, öğrenci ve sektör temsilcisinin dinleyici olarak katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Bu sayfa Marmara Üniversitesi tarafından en son 20.10.2017 12:44:33 tarihinde güncellenmiştir.

Kısayol tuşları hakkında bilgi Tüm Haberler Tüm Etkinlikler
Tüm Duyurular