HABERLERTüm Haberler

Üniversitemizle Sigorta Acenteleri Derneği Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Üniversitemizle Sigorta Acenteleri Derneği arasında 06.11.2018 tarihinde Sultanahmet Rektörlük Binasında düzenlenen törende iş birliği protokolü imzalandı.

07
Kas

İş birliği protokolü, Finans, Bankacılık ve Sigortacılık bölümlerinde okuyan öğrencilerin iş yeri uygulaması dersi ve stajlarını Sigorta Acenteleri Derneği mensubu olan sigorta acentelerinde yapmaları ve bu bölümlerden mezun olan öğrencilerin dernek mensubu acentelerde öncelikli olarak istihdam edilmeleri amacıyla imzalandı. Protokol uyarınca, ayrıca ilgili bölümlerin talepleri doğrultusunda her türlü mesleki eğitim materyalinin sağlanmasına ve meslekle ilgili her türlü konuda yardımcı olunmasına, tarafların görevlendireceği eğiticilerin hem öğrencilere hem de acentelere yönelik mesleği tanıtıcı faaliyetlerde bulunmalarına, tarafların web sitelerinde, katıldıkları toplantılarda, yayın faaliyetlerinde ve medyada, üniversite-sektör iş birliğini destekleyici şekilde birbirlerine atıfta bulunmalarına, sektörde istihdam edilecek olan personellerde aranılan özelliklerin öğrencilere kazandırılması açısından müfredata danışmanlık yapılmasına, çeşitli etkinliklerle eğitimin desteklenerek öğrencilere vizyon kazandırmaya çalışılmasına karar verildi. 

Sultanahmet Rektörlük Binasında düzenlenen protokol imza törenine Rektörümüz Prof. Dr. Erol Özvar, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Mustafa Çelen, Prof. Dr. Mustafa Kurt, Prof. Dr. Ömer Akgiray, Genel Sekreterimiz Murat Arısal, Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Reşit Çakas katıldı. İmza töreni ardından taraflar birbirlerine iyi niyet temennisinde bulundular.

 

Bu sayfa Marmara Üniversitesi tarafından en son 08.11.2018 12:36:43 tarihinde güncellenmiştir.

Kısayol tuşları hakkında bilgi Tüm Haberler Tüm Etkinlikler
Tüm Duyurular