DUYURULARTüm Duyurular

Meslek Yüksekokulu Öğrenim Bursu

20
Ara

Türkiye-Amerika Birleşik Devletleri Kültürel Mübadele Komisyonu, bilinen adıyla Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu, Türk ve Amerikalı üniversite mezunları, araştırmacılar ve bilim adamları arasındaki eğitim ve kültürel değişim programlarını desteklemektedir. Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu 1949 yılında Türkiye ve ABD arasında imzalanan ikili bir anlaşma ile kurulmuştur, ve bütçesi iki ülke hükümetlerinin katkılarıyla sağlanmaktadır. Komisyonumuz, Türkiye Cumhuriyeti ve Amerikan vatandaşları arasındaki karşılıklı anlayış ve saygıyı, kültürel değişim yolu ile güçlendirmeyi amaçlamaktadır. 

Meslek Yüksekokulu Öğrenim Bursu, Türkiye'deki meslek yüksekokullarının belirli bölümlerinde okuyan öğrencilerin Amerika'da "Community College" adı verilen yüksek öğrenim kurumlarında bir yıl ders almalarını ve bir yılın sonunda Türkiye'ye dönmelerini amaçlamaktadır. 2007 yılında başlatılan bu program, Türkiye'de meslek yüksekokullarında okuyan öğrencilere Amerika Birleşik Devletleri'nde burs veren tek burs programıdır. 

2019-2020 akademik yılı Güz Dönemi'nden itibaren geçerli olacak bursun son başvuru tarihi 16 Ocak 2019'dur. Burs kapsamına giren ana alanlar; Bilgi Teknolojisi, İşletme ve Yönetim, Kamu Güvenliği, Medya, Okul Öncesi Eğitim, Turizm ve Otelcilik, Uygulamalı Mühendislik ve Ziraat'tir. Bu alanların alt dalları web sitemizde bu burs programına ait sayfada yer almaktadır. 

Meslek Yüksekokulu Öğrenim Bursu ile ilgili poster ektedir.

 

EK:

MYO Haber Görseli

Türkiye-ABD Kültürel Mübadele Komisyonu Gelen Yazı

Bu sayfa Marmara Üniversitesi tarafından en son 20.12.2018 10:16:16 tarihinde güncellenmiştir.

Kısayol tuşları hakkında bilgi Tüm Haberler Tüm Etkinlikler
Tüm Duyurular